Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Zahraniční investoři dominují na francouzském investičním trhu

Z nedávné studie francouzského realitního trhu vyplývá, že poprvé od finanční krize zde zahraniční investoři dosáhli nadpolovičního podílu a v čele s Američany stojí za 51 % celkového objemu investic.

Celkové investice byly letos o více než jednu třetinu vyšší než v prvním pololetí roku 2013. To bylo způsobené především velkými investicemi přesahujícími 100 milionů Euro, na které připadá až 75 % z celkového souhrnu provedených transakcí.

Podíl domácích investorů se snížil na 49 % z celkového objemu investic. Celých 22 % trhu patří americkým investorům, kteří zde uzavřeli jednu z největších transakcí - Cœur Défense – obrovský mrakodrap nacházející se rychle rostoucím byznys districtu v Paříži. Cœur Défense je spolu s Parlamentním palácem v Bukurešti budovou s největší podlahovou plochou v Evropě.

Aktivní, byť v menším rozsahu, byli i němečtí investoři. Naopak v prvním čtvrtletí roku 2014 příliš nefigurovali asijští investoři, ti razantněji vstoupili na investiční trh až v dalších měsících a jejich podíl nyní činí 5 %. 

Zahraniční investoři byli celkově silní ve všech segmentech trhu, nejvýraznější činnost byla prokázána v segmentu investic přesahujících hodnotu 100 milionů Euro, kde mají 66% zastoupení a v segmentu od 20 do 100 milionů se 44% podílem.

Poptávka investorů byla mimořádně vysoká, zaměřuje se však hlavně na atraktivní a dobře známé oblasti, nejčastěji přímo v hlavním městě. 

Zahraniční investoři jsou aktivní i v případě nemovitostí pro druhé bydlení. Zde je vedle Paříže trvalý zájem o nemovitosti na Azurovém pobřeží a v Savojských Alpách.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení