Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Volnočasové bydlení ve Francii a taxe d'habitation

Nemovitosti ve Francii, které jejich majitelé pronajímají a zároveň využívají pro vlastní potřebu, podléhají místní přirážce k dani z bydlení. Vláda sice uvažuje o úplném zrušení taxe d'habitation pro ty vlastníky, kteří své nemovitosti obývají trvale, majitelů prázdninových apartmánů se to však netýká.

Přirážka k této dani byla zavedena v roce 2015. Obce samy rozhodují o tom, zda příplatek budou požadovat, i o jeho výši. Ta může činit 5–60 % a čím dál více obcí tuto možnost využívá. Musí se ovšem jednat o aglomeraci s více než 50 000 obyvateli s výrazným rozdílem mezi nabídkou a poptávkou na realitním trhu, kvůli kterému je obtížné bydlení sehnat. Tyto podmínky splňuje celkem 1 151 obcí v 28 aglomeracích a 18 % z nich přirážku k dani z bydlení zavedlo. Naprostá většina ve výši 20 %, několik obcí ale zvolilo i maximální výši 60 % (například Mouans-Sartoux, Saint-Nazaire, Bidart, Guéthary nebo Paříž a od roku 2019 také Nice).

Účelem přirážky je omezit krátkodobé pronájmy skrz portály jako Airbnb a přimět vlastníky k tomu, aby své nemovitosti pronajímali celoročně. Je otázkou, do jaké míry příplatek svůj účel plní, neboť je velmi nepravděpodobné, že by se vlastníci vzdali vlastního užívání jen proto, aby se vyhnuli vyšší sazbě daně. Nemluvě o tom, že současné trendy jdou spíše směrem ke zkracování pobytu a tedy ke krátkodobějším pronájmům.

Foto: ThomasLENNE/Shutterstock


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení