Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Turistický ruch ve Francii na vzestupu

Jedním z pilířů francouzské ekonomiky je nepochybně cestovní ruch, který se svým 7,3% podílem na HDP představuje velmi důležitý sektor ekonomiky státu a podle Světové organizace turistického ruchu bude jeho důležitost dále narůstat.

Francie je jednou z nejnavštěvovanějších destinací celého světa. Vděčí za to nejen své ekonomické síle, politické stabilitě a geografické poloze, ale také mnoha památkám, krásné krajině a v neposlední řadě také Paříži, nejnavštěvovanějšímu městu světa.

Svůj velký díl na popularitě Francie nese národní cítění pro mimořádnou kuchyni, vkus a samozřejmě atraktivní životní styl. Pro všechny tyto aspekty zůstává tato země vedoucí světovou turistickou destinací. Čísla mluví za vše – Francie zaznamenala v roce 2012 celkem 83 milionů zahraničních turistů. Tento počet je opravdu mimořádný, ve srovnání například s USA, kde dosáhl 67 milionů.

Se zvyšujícím se počtem turistů každoročně proudících na území Francie rostou i jejich požadavky. To platí hlavně pro hosty ze zemí mimo Evropu, jako jsou turisté z Ameriky a Asie. Francie musí mít svým hostům stále co nabídnout a s rostoucí rozmanitostí cestovního ruchu je nutné, aby služby ve Francii zvyšovaly svůj standard a byly schopné zajistit i luxusnější požadavky svých klientů.

Zajímavá data:

  • V roce 2012 činil výnos z cestovního ruchu 42 miliard eur a Francie tak zaujala v mezinárodním srovnání 3. místo za USA s 98,2 miliardami Eur a Španělskem s 43,5 miliardami Eur).
  • Francie očekává do roku 2020 na svém území 106 milionů mezinárodních návštěvníků.
  • V důsledku zvýšení počtu zahraničních zákazníků byl v roce 2013 v sektoru turistického ruchu zaznamenán 7% meziroční nárůst.

Z uvedených údajů je zřejmé, že vládní opatření, které představoval například zákon o rozvoji a modernizaci služeb turistům z roku 2009, byly velmi účinné a pozvedly úroveň celého sektoru. Tyto iniciativy zajistily stabilní výnosy z turistického ruchu a celkový růst tohoto odvětví.

V loňském roce také francouzská vláda odstartovala zajímavý projekt, když zahájila rozsáhlou veřejnou on-line diskuzi zahrnující také problematiku cestovního ruchu. Výstupem byla celá řada efektivních a praktických plánů rozvoje, které by Francii měly pomoci k zachování její vedoucí pozice mezi turistickými destinacemi.

Rozvoj cestovního ruchu je důležitý také pro majitele nemovitostí ve Francii, kteří vlastní domy či apartmány v turisticky atraktivních destinacích (Azurové pobřeží, Savojské Alpy, Paříž) a svoje nemovitosti kromě vlastního užívání také pronajímají. Zájem turistů jim přináší vyšší výnosy z pronájmu a zároveň přispívá k růstu hodnoty nemovitosti.

» Nabídka nemovitostí ve Francii


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení