Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Top 5 destinací pro nákup nemovitosti ve Francii

Přemýšlíte o koupi nemovitosti v zahraničí? A zahrnuli jste do výběru i zemi vína, skvělých sýrů, módy a bohaté historie?

Francie je rozdělena do 21 regionů, každý region má 2 až 8 departmentů a každý department má své hlavní město. Nabídka nemovitostí se liší region od regionu. Před koupí si rozmyslete, zda toužíte po klidném domku v severní části Francie za nižší cenu či dáte přednost třeba pulzující Paříži, kde si za prázdninový domov připlatíte. Dalším důležitým faktorem je i dostupnost. Například Britové si nemovitosti nejčastěji kupují na severním pobřeží Francie – Bretaň, Normandie - které jsou blízko přístavů.

Pokud stále váháte, zda zvolit městský život či francouzský venkov, přinášíme TOP 5 lokalit, které určitě stojí za zvážení.

Paříž

Paříž. Město světel. Hlavní město Francie nabízí vše, co si člověk od francouzské metropole může přát – noční život, skvělé restaurace, historie, umění a móda. Z Prahy doletíte za hodinu a půl na jedno ze 2 mezinárodních letišť v Paříži. Co se týče nemovitostí, najdete zde kouzelné starší apartmány, ale i moderní projekty apartmánů v lukrativní lokalitě. Prestiž jde ale ruku v ruce s vyššími cenami – ceny málokdy klesnou pod 3 000 € za m2.

Azurové pobřeží

Známé Côte d'Azur patří mezi jednu z nejvyhledávanějších oblastí ve Francii. Velkou výhodou v dostupnosti jsou i mezinárodní letiště v Nice či Marseille, kam se z Prahy dostanete za cca 2 hodiny. Na Azurovém pobřeží si užijete koupání v moři, výlety na lodích a přítomnost filmových hvězd – město Cannes najdete cca 30 minut od letiště v Nice. Vzhledem k oblíbenosti se Côte d'Azur řadí mezi druhou nejdražší oblast (hned po Paříži). Metr čtvereční stojí na jihu Francie 3 000 € a výše.

Akvitánie

Region Akvitánie, s hlavním městem Bordeaux, je protkána historií více než jiné části Francie. Území pokrývají lesy a značnou plochu zabírají i vinice. Jaké nemovitosti najdete v Akvitánii? Převážně typické kamenné domky s pozemky se pohybují kolem 200 000 €.

Bretaň

Jeden z větších regionů s rozmanitou nabídkou nemovitostí. Návštěvníky lákají dlouhé písečné pláže, klidné pobřeží, mírnější podnebí a idylická atmosféra severozápadu Francie. Nesmíme vynechat ani skvělou bretaňskou kuchyni, kde převládají čerstvé mořské plody a ryby. Ceny za 3pokojový domek se pohybují v rozmezí 80 000 € až 150 000 €.

Rhône-Alpes

Rhône-Alpes představují do budoucna velký investiční potenciál, hlavně pro milovníky zimních sportů, kterým nejsou cizí města jako Annecy, St. Etienne, Grenoble a další. Francouzské Alpy nabízí nespočet sjezdovek různé náročnosti, úchvatnou přírodu a na francouzsko-italském pomezí leží nejvyšší hora Evropy – Mont Blanc. 450 000 € je průměrná cena za chalet či moderní apartmán v Rohne- Alpes, ale s trochou štěstí lze najít i apartmán s cenou 100 000 €.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení