Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Nemovitosti v Chamonix. Jaký byl vývoj trhu v posledních letech?

Chamonix patří k nejvyhledávanějším horským střediskům na starém kontinentě. Neopakovatelné kouzlo Chamonix rozprostírající se na úpatí Mont Blanc sem láká návštěvníky v zimě i létě.

Celosvětová hospodářská krize zasáhla i trh s nemovitostmi ve Francii. Projevily se její dopady i na trhu s nemovitostmi v Chamonix? Nejlepší destinace a obecně luxusní nemovitosti bývají většinou vůči podobným vlivům trhu odolnější. Platí to i v případě Chamonix?

Stručná odpověď zní „ano“. Ceny nemovitostí zde zůstávaly stabilně vysoké a pohybují se v rozmezí od 5 do 10 tisíc Eur za metr čtvereční. Stejně tak majitelé nemovitostí, kteří je nabízejí k dalšímu pronájmu, nemají problém obsadit volné prostory v průběhu celého roku. Z údajů Francouzského národního institutu pro statistiku a ekonomické studie vyplývá, že jsme v případě Chamonix nemohli na trhu s nemovitostmi zaznamenat žádný sestupný trend.

Velkou část poptávky tvoří cizinci

Vysoké ceny nemovitostí a také kurzový vývoj nahrávají tomu, že mezi majiteli nemovitostí roste podíl cizinců. Vedle francouzštiny zde tak stále častěji můžeme zaslechnout angličtinu nebo němčinu, často se švýcarským akcentem. Cizinci si v Chamonix kupují domy a apartmány pro druhé bydlení, které většinou po část roku nabízejí k dalšímu pronájmu.

Během posledního čtvrtstoletí ceny zde nemovitostí vzrostly v podstatě trojnásobně. Menší chalet se dnes nechá koupit zhruba od 600 do 700 000 tisíc Euro. V případě větších chaletů a horských chat v top lokalitách v Chamonix a okolí je potřeba počítat i s částkami v úrovni milionů Eur.

Největší zájem je o dvou a tříložnicové nemovitosti. V roce 2006 bylo v Chamonix 3 311 chaletů a 9766 apartmánů. Poměr mezi chalety a apartmány byl přibližně 25 ku 75 % z celkového počtu nemovitostí. Do roku 2011 počet apartmánů vzrostl na 10 416.  Přibližně třetina nemovitostí je přitom využívána jako hlavní bydlení, zbylé slouží jako druhé domovy.

Vedle nemovitostí pro rekreaci existuje domácí i zahraniční poptávka také po obchodních prostorách, restauracích, penzionech apod. To jen dokazuje, že Chamonix zůstává zajímavým místem pro investice.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení