Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

I na Francouzské riviéře najdete nemovitosti za přijatelné ceny

Toužíte po bydlení na prestižní adrese, ale přitom se vám nechce investovat vysoké částky za nemovitosti požadované v top lokalitách na Azurovém pobřeží?

Představujeme vám sedm lokalit na Francouzské riviéře, kde jsou nemovitosti mnohem dostupnější. Jak je to možné? Jedná se o malebná zákoutí ve vnitrozemí, a tedy dále od přímořských resortů s mnohem vyšší cenovou hladinou.

Okolí města Nice

Průměrná cena domů v Nice činí 498 000 €, cena apartmánů 3 450 €/m2.

1. St-Laurent-du-Var (10 km od Nice)

Průměrná cena domů: 350 000 €
Průměrná cena apartmánů: 3 730 €/m2

Za poslední století se počet obyvatel značně zvýšil a St-Laurent-du-Var je teď součástí aglomerace města Nice. Najdete tady největší nákupní centrum Azurového pobřeží CAP 3000 nebo průmyslovou zónu se zajímavou nabídkou nejrůznějších aktivit.

2. Tourrette-Levens (14 km od Nice)

Průměrná cena nemovitostí: 315 800 €.

I přes blízkost rušného pobřeží si tato vesnice na skále nad řekou zachovala původní atmosféru. Tu zajišťuje kostel z 18. století, několik obchůdků a pěkná náměstí. Dobrodružné povahy se mohou vydat po náznaku cestičky vinoucí se podél hradeb za nádherným výhledem na jejím konci.

3. Carros (25 km od Nice)

Průměrná cena domů: 402 500 €
Průměrná cena apartmánů: 2 770 €/m2

Díky své vyvýšené poloze skýtá tato středověká vesnice dech beroucí výhledy do údolí řeky Var, na hory a pobřeží od Villefranche-sur-Mer po Antibes. Stojí zde krásně zachovalý palác ze 12. století a vysoké budovy s balkóny se záplavou květin.

Okolí města Cannes

Průměrná cena domů v Cannes činí 454 300 €, cena apartmánů 4 120 €/m2.

4. Pégomas (13 km od Cannes)

Průměrná cena domů: 371 500 €
Průměrná cena apartmánů: 3 110 €/m2

Pro vesnici Pégomas, rozkládající se mezi městy Cannes a Grasse, jsou charakteristické žluté květy mimózy. Celé kvetoucí lesy této rostliny tu můžete obdivovat od ledna do března. Nejvýznamnější historickou budovou je kostel sv. Petra z 18. století.

5. Grasse (18 km od Cannes)

Průměrná cena domů: 370 000 €
Průměrná cena apartmánů: 2 470 €/m2

Město Grasse v kopcích na sever od Cannes je už od 16. století známým centrem výroby parfémů. Ještě dnes tu sídlí alespoň 30 výrobců. Ulice starého města, klikatící se mezi domy ze 17. a 18. století, jsou tu a tam přerušeny starověkými schody, průchody nebo náměstími. Hlavní náměstí Place aux Aires, na němž tryská krásná třípatrová fontána, najdete pod vrcholem kopce, na kterém se staré město rozkládá.

6. Peymeinade (21 km od Cannes)

Průměrná cena domů: 350 400 €
Průměrná cena apartmánů: 2 400 €/m2

Městečko Peymeinade, ležící na západ od Grasse, vzniklo v roce 1868, kdy se oddělilo od obce Cabris. Většina lidí navštíví jen obchody a kavárny lemující silnici z Grasse do města Draguignan, o 300 metrů dál na sever se ale schovává stará vesnice se starými domy, pěkným náměstím s fontánou z 19. století a nástěnnými malbami. Za návštěvu stojí také obchůdky s čerstvým ovocem a zeleninou.

7. Le Bar-sur-Loup (23 km od Cannes)

Průměrná cena nemovitostí: 381 000 €

Historické centrum vesnice Le Bar-sur-Loup je tvořeno pěší zónou a nachází se na skalním výběžku, skýtajícím výhled do údolí řeky Loup. Palác ze 13. století a kostel obklopují krásně renovované staré budovy. Na několika místech je stále viditelné původní městské opevnění a také jeskynní obydlí. Dominantou je kostel sv. Jakuba ze 14. století.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení