Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Francie: Prodeje nemovitostí zahraničním kupcům loni výrazně rostly

Počet nemovitostí prodaných kupcům ze zahraniční v loňském roce ve Francii vzrostl o 29 %. Tahounem obrovského nárůstu prodaných nemovitostí do rukou zahraničních vlastníků jsou především Britové.

Zatímco mezi lety 2013 a 2014 došlo jen k minimálnímu nárůstu absolutního počtu nemovitostí prodaných cizincům (13 621 v roce 2013 resp. 13 823 v roce 2014), v loňském roce se prodalo již 17 785 nemovitostí. Trh se zahraničními realitami v Evropě nabírá na obrátkách a podobně jako ve Francii se z následků realitní krize již vzpamatoval i španělský trh.

Z celkového počtu prodaných nemovitostí jich 6 066 koupili Britové. Představuje to meziroční nárůst o 44 %. Oproti roku 2013 pak je počet transakcí ze strany Britů téměř dvojnásobný. V britských rukou tak skončila přibližně třetina všech nemovitostí, které si cizinci loni ve Francii koupili.

Nejvíce nemovitostí cizinci koupili v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur (22 %), druhá příčka patří regionu Rhône-Alpes (16 %) a třetí místo oblasti Languedoc-Roussillon (11 %).

Z hlediska regionu ovšem Britové ukázali poněkud odlišné preference. Zvítězil u nich region Rhone-Alpes (17,5 %), kdy v naprosté většině šlo o nákup chaletů a ski apartmánů v Savojských Alpách. Druhá příčka patří především přímořským oblastem v regionu Languedoc-Roussillon (11,2 %).

Průměrná cena nemovitostí ve Francii koupených zahraničními zájemci činí cca 310 000 Eur.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení