Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Co je třeba zvážit před koupí nemovitosti na francouzském pobřeží

Probudit se a mít za dveřmi Středozemní moře nemusí zůstat jen vaším snem. Nabídka nemovitostí ve Francii uspokojí každého.

Zájemci o koupi nemovitosti si zde mohou vybrat z elegantních apartmánů na francouzské Riviéře, odlehlých vil nedaleko Cannes, apartmánů vhodných k pronajímání, prostorných nemovitostí s přístupem na soukromou pláž…

Kromě nepřekonatelných výhledů můžete u řady nemovitostí ocenit třeba tenisové kurty, posilovny, vyhřívané bazény nebo domácí kino. Při nákupu nemovitosti na francouzském pobřeží jste omezeni jen vlastní fantazií.

Hodnota

Pokud máte zájem o koupi zdejší nemovitosti, je třeba se připravit na vyšší cenovou hladinu. Za vyšší cenu ale dostanete výhody jako lepší výhled nebo menší vzdálenost od pláže a restaurací. Čím více těchto výhod vaše vysněná nemovitost bude nabízet, tím více cena poroste. Zároveň však v budoucnu bude snazší její případný prodej.

Životní styl

Vybrat si můžete z rušných měst s přístavy a širokou nabídkou služeb nebo kouzelných, tichých rybářských vesniček. Oba typy lokalit ale mají i své nevýhody. Velká města často zahrnují i nevzhledné průmyslové oblasti a není výjimkou, že jsou přelidněná i mimo turistickou sezónu. Na vesnici si zase můžete připadat izolovaně a nebudete mít vždy přístup ke všem potřebným službám. Ideální je vytvořit si seznam věcí, které jsou pro váš životní styl nezbytné. Zvažte, jaký chcete mít výhled, zda budete cestovat po okolí a které vymoženosti bez problémů oželíte.

Turistická sezóna

Pokud možno, navštivte danou oblast v hlavní i vedlejší sezóně. Některá města na pobřeží slibují teplé a slunečné počasí po celý rok, zatímco v jiných je střídání ročních období citelnější. V turistické sezóně mohou být jak velká města, tak vesničky přelidněné, což s sebou ale nese příjemnou energii a delší otevírací doby. Mimo sezónu mohou některé oblasti naopak působit jako města duchů. I to ale ocení zejména ti, kteří si chtějí odpočinout. Místní vám mohou prozradit, kdy vlny turistů očekávat.

Místní obyvatelé

Města na pobřeží vyhledávají nejčastěji důchodci a jejich rodiny. Mnoho lidí si tu pořizuje druhé bydlení a svou nemovitost navštěvuje jen výjimečně a po zbytek roku ji pronajímá.

Údržba

Kvůli povětrnostním vlivům je důležité nechat nemovitost před koupí zkontrolovat odborníkem. Zejména je třeba se zaměřit na trhliny ve zdech, vlhkost, izolaci a větrání.

Typ nemovitosti

Na pobřeží jsou na výběr útulné apartmány i rozlehlé komplexy. Starší i nové nemovitosti mají své výhody a nevýhody.

Starší nemovitosti mají vzrostlé zahrady a nacházejí se v exkluzivních lokalitách. Mohou však být náročnější na údržbu. Novější domy jsou moderně vybaveny, a tak nevyžadují tolik péče, zároveň ale většinou nemají takové kouzlo jako starší nemovitosti. Najdete zde ale spoustu kvalitně renovovaných starších vil i novější nemovitosti napodobující vzhled tradičních domů.

Záleží také na tom, jak svou nemovitost budete využívat. Pokud máte v úmyslu ji pronajímat, je s ohledem na údržbu výhodnější uvažovat o apartmánu nebo menším domě. Pokud se do Francie naopak chcete přestěhovat na stálo, můžete se poohlédnout po prostornějších nemovitostech.

Pronájem nemovitosti

Vyšší náklady spojené s vlastněním nemovitosti na francouzském pobřeží je možné vykompenzovat jejím pronajímáním. Využívat ji můžete k trávení dovolené. Toto je také vhodný způsob jak se seznámit s určitou lokalitou, předtím než se do ní nastěhujete natrvalo.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení