Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Ceny nemovitostí v zálivu Saint-Tropez

Od místy skalnatého, místy písečného pobřeží po masiv Maures se střídají barvy azurová se světle zelenou, kopce, údolí, řeky a jezera. To vše tvoří krajinu departementu Le Var. Od Sainte-Maxime po Le Rayol-Canadel se tu rozkládá krajina jako z pohlednice. Zbývá už jen zmínit Saint-Tropez, okouzlující město, obklopující starý rybářský přístav, kde dnes kotví nejluxusnější jachty světa.

Kromě tří honosných hotelů se návštěvníci ubytovávají i v okolních vesnicích, a kdo se může pochlubit vlastní nemovitostí v této oblasti, rozhodně o nájemníky nebude mít nouzi. Za kolik je ale možné si zdejší nemovitosti pořídit?

Před nedávnem jsme v článku Nemovitosti v Saint-Tropez jsou nyní dostupnější informovali o vývoji na realitním trhu v této prestižní lokalitě. Stále ale platí, že nemovitosti na Francouzské riviéře patří k nejžádanějším nejen ve Francii, ale i celosvětově a prestiži lokality odpovídají i ceny realit. Ne náhodou se tu schází nebývale silná koncentrace slavných, bohatých a mocných lidí, z nichž mnozí zde mají druhé bydlení. Pojďme si nyní situaci přiblížit i na konkrétních číslech.

Saint-Tropez si v ničem nezadá s lokalitami jako Cannes nebo Monako. Nabídky jsou z 80 % tvořeny apartmány a z 20 % domy a trh očividně prosperuje. V Saint-Tropez stojí apartmány přibližně 9.816 eur/m2 a jejich průměrná cena činí 525.000 eur, zatímco v případě vil je to 15.000 eur/m2 a 3,4 milionu eur. Toto číslo ale v průběhu roku zkreslí prodej několika málo výjimečných nemovitostí.

Ceny vil začínají na 2 milionech eur, za tuto cenu je možné získat starý dům o výměře 120 m2 se zahradou o velikosti 1.000 m2. Široká je ale i nabídka v dražší kategorii, kde ceny začínají na 6 milionech eur. Za tuto částku se nabízejí provensálské vily o výměře 400 m2, vyžadující renovaci, s pozemkem o výměře 3.000 m2. Za dvojnásobnou částku 12 milionů eur už si pořídíte kompletně renovovaný dům o velikosti 600 m2 na pozemku o výměře 5.000 m2, pyšnící se moderními zařízeními, bazénem, helipadem a vinnými sklípky v některé z exkluzivnějších lokalit.

Sainte-Maxime nabízí velké množství nemovitostí díky novým projektům a ceny zde vzrostly o 3,5 % (apartmány 5.500 eur/m2, domy 7.200 eur/m2). V Cavalaire ceny naopak poklesly asi o 5 %. Tuto vesnici vyhledávají především rodiny s dětmi a apartmány zde průměrně stojí 214.000 eur, vily 690.000 eur.

Nejnižší ceny jsou pak v srdci zálivu Saint-Tropez, ve vesnici Cogolin. Za metr čtvereční tu kupující zaplatí 4.000 eur v případě apartmánů, 7.000 eur v případě vil. Nabídka obou typů nemovitostí je tu srovnatelně velká a i zde neustále vznikají nové projekty.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení