Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Ceny nemovitostí na francouzském pobřeží až na několik výjimek rostou

Ceny nemovitostí na francouzském pobřeží za poslední rok výrazně vzrostly, ovšem ne ve všech jeho částech. Podle zprávy Notaires de France sahá průměrná cena od 1 300 EUR/m2 v průmyslových oblastech na severu až k více než 5 000 EUR/m2 na oblíbenějším jihu.

Nejvyšší ceny mimo Paříž jsou sice na Azurovém pobřeží, ale i na západě u Atlantského oceánu se najdou velmi drahé lokality. Nejdražší je resort Lège-Cap-Ferret, kde průměrná cena domů činí téměř 700 000 EUR a průměrná cena za metr čtvereční u apartmánů 7 000 EUR. Podobně vysoké jsou ceny v obci Arcachon na druhé straně zálivu. Průměrná cena domů zde přesahuje 500 000 EUR a v případě apartmánů za metr čtvereční zaplatíte v průměru 5 170 EUR.

Dalšími exkluzivními letovisky na západním pobřeží jsou Biarritz (průměrná cena domu činí 583 000 EUR), Deauville (334 000 EUR) a dále na severu Le Touquet (500 000 EUR).

Když pomineme tyto nejdražší oblasti, najdou se na francouzském pobřeží i lokality cenově dostupnější. Mimo region Provence-Alpes-Côte d'Azur se ceny pohybují v rozmezí 170 000 až 250 000 EUR. Přímo na Azurovém pobřeží začínají na 400 000 EUR.

Na konci března roku 2018 ceny meziročně obecně silně vzrostly. Příkladem jsou ceny domů ve městech Saint-Pierre d'Oléron (+22 %), Lège-Cap-Ferret (+17 %), Royan (+16 %), Saint-Malo (+15 %), Hyères (+13 %), Agde (+12 %) a Biarritz (+10 %).

Ceny apartmánů stoupaly například ve městech Arcachon o 10 %, Saint-Malo o 9 % a Sables-d’Olonne a La Ciotat o 6 %. V několika jiných lokalitách ceny apartmánů naopak klesaly, a to zejména v Cherbourg-Octeville (-6%), Saint-Raphaël (-3 %), Dunkerque (-3 %) a Gruissan (-2 %). Ceny domů klesaly v obcích La Baule (-8 %), Saint-Raphaël (-5 %), Cannet-en-Roussillon (-3,4 %) a Biscarrosse (-2 %).

Foto: E. and S. Cowez / Shutterstock


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení