Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Koupě nemovitosti

 
Koupě nemovitosti ve Francii

Francie neklade cizincům při nákupu nemovitostí žádné překážky, naopak se snaží investice do realit podporovat. Také čeští zájemci mohou ve Francii kupovat nemovitosti přímo na své jméno bez nutnosti zakládat ve Francii právnickou osobu.

Postup koupě francouzské nemovitosti závisí na jejím typu. V případě koupě vinice nebo farmy platí odlišná pravidla. Nicméně, předpokládejme, že kupovanou nemovitostí je byt nebo dům s pozemkem do jednoho hektaru. Prvním podepisovaným dokumentem je rezervační smlouva, kterou připravuje buď realitní kancelář nebo francouzský notář. (Všechny oficiální dokumenty jsou ve francouzštině, Rellox zajišťuje překlady a právní analýzu.) Rezervační smlouva je již silně závazná pro kupujícího i prodávajícího. Kupující složí na speciální účet notáře zálohu ve výši 5% - 10%. Notář poté připravuje potřebné dokumenty k podpisu následné kupní smlouvy a ručí, že celý proces proběhne v souladu se zákony a převod vlastnictví bude nezpochybnitelný. Podpis kupní smlouvy probíhá v kanceláři notáře (je možné udělit plnou moc pro podpis kupní smlouvy třetí osobě). Doplatek kupní ceny je splatný také na účet notáře stejně jako převodové taxy a poplatky. Tyto jednorázové vedlejší náklady činí většinou 7 – 8% z kupní ceny. Realitní provize činí 3 % + DPH.

Co se týká pravidelných ročních poplatků, vlastník a uživatel platí dvě roční daně – pozemkovou daň (taxe fonciére) a uživatelskou daň (taxe d´habitation), které u standardního apartmánu čítají řádově několik set eur ročně, nikoli tisíce.

 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další stránky specializované na reality v jednotlivých zemích. Nemovitosti v Alpách naleznete na stránkách: Reality Rakousko | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Švýcarsko | Nemovitosti Rakousko | Nemovitosti Itálie | Pokud vás zajímají přímořské lokality, zkuste: Nemovitosti Sardinie | Reality Španělsko | Nemovitosti Chorvatsko | Nebo zjistěte, jak koupě nemovitosti v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení